top of page

VIN /Şarap Menüsü

Kırmızı Şaraplar

aaq.png
şarab.png

Chamlıja Karasevda Papaskarası 2019

Firmanın Kırklareli Istranca bölgesindeki deniz seviyesinden 300 metre yükseklikte yer alan tebeşir, kum ve kil toprak yapısına sahip Karadere ve Soğucak-Kurtçatağı bağlarında yetiştirilen papaskarası üzümlerinden üretilmiştir.
 

Karasevda Papaskarası 2019, bütün salkım fermantasyonu (whole bunch) metoduyla yapılmış olup,12 ay Fransız Meşe Fıçılarda olgunlaştırılmıştır.
 

Orta koyu nar çiçeği kırmızısı renkte, burunda tatlı kırmızı meyveler ile kakule, karanfil, vanilya ,hafifçe kendisini hissettiren, tütün, füme notlar  ve tazeleyeci yeşil bitki aromalarına sahip, damakta zarif tanen yapısı ve canlı asiditesi ile hafif gövdeli, ince dokulu bir kırmızı şaraptır.

.............................650tl

02.png
02.png

Yedibilgeler Solon Attica Malbec 2021

Firmanın Selçuk, Gökçealan Köyü’nde bulunan bağlarında yetişen Malbec üzümlerinden üretilmiş olup, 8 ay Fransız ve Amerikan meşe fıçılarda olgunlaştırılmıştır.

Burunda kırmızı ve siyah orman  meyvelerinin beraberce hissedildiği ,meyankökü, tarçın, vanilya kakule gibi tatlı baharat notalarına mint, bitter çikolata nüanslarının eşlik ettiği,
 

Damakta, yoğun ve güçlü meyve konsantrasyonunu destekleyen yüksek asiditesi ile yuvarlak ve zarif tanen yapılı bir kırmızı şaraptır.

..............................770tl

04.png

Selendi Moralı Bordeaux Blend 2021

Firmanın Akhisar'ın yüksek rakımlı Sarnıç köyünde yer alan bağlarında organik olarak  yetiştirilen Cabernet Sauvignon ,Merlot ve Petit Verdot üzümlerinden üretilmiştir.

4 ay Fransız meşe fıçılarda olgunlaştırılmıştır.

 

Koyu bordo renkte, burunda,siyah Napolyon kirazı, böğürtlen, yaban mersini ve frenk üzümü aromaları ile karabiber, karanfil, tatlı baharat, tütün ve is çağrışımlı,

 

Damakta, güçlü meyve konsantrasyonuna dengeli bir biçimde eşlik eden meşe notlarına sahip, sıkı tanen yapılı ,orta gövdeli bir kırmızı şaraptır.

03.png

Asarcık Cabernet Sauvignon &Merlot & Öküzgözü Boğazkere Blend 2019

Kayraklı Şarapçılık’ın Bozburun mevkiinde, deniz seviyesinden 250 metre yükseklikte yer  alan bağlarında organik tarım usullerine göre yetişen Cabernet Sauvignon, Merlot, Öküzgözü ve Boğazkere üzümlerinden üretilmiştir,

Burunda; kiraz, vişne, mürdüm eriği, deri, tütün ve tatlı baharat aromaları sahip olup,

Damakta, canlı ve meyvemsi yapısını destekleyen, asiditesi ipeksi tanen yapısı ile, hafif gövdeli, kolay içimli bir kırmızı şaraptır.

...........................200/665tl

.............................680tl

Kastro Tireli Kalecik Karası & Syrah Vahşi Maya 2020

Firmanın Manisa, Akhisar Pınarcık Köyü mevkiindeki deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte kalan bağlarında organik olarak yetiştirilen Kalecik Karası ve Syrah üzümlerinden üretilmiştir.
Fermantasyon, üzümün kabuğunda doğal olarak bulunan yabani maya ile gerçekleşmiş, dışarıdan konvansiyonel bir maya ilavesi olmamıştır. Fransız meşe fıçılarda 8 ay boyunca olgunlaştırıldıktan sonra şişelenmiştir.

Orta koyu yakut renkte,canlı mor röflelere sahip,

Burunda  ahududu, kiraz, hafif pamuk şekeri ile birlikte karabiber ve tatlı baharat aromalarına sahip olup,

Damakta, meyve ve fıçıdan gelen notların dengeli bir şekilde hissedildiği, orta gövdeli ve asiditeli,tanen yapısı zarif, bitişi dengeli bir kırmızı şaraptır.

............................710tl

IMG_6007 kopya 2.png

Beyaz Şaraplar  

Paşaeli Sıdalan 2021

Firmanın , Çanakkale ilinin Bayramiç ilçesinde Kazdağları’nın kuzeyinde, 300 metre rakımda  toprak yapısı kum ve kil karışımı olan bağlarda yetişen Sıdalan üzümlerinden üretilmiştir. Asmalar 20-25 yaşlarında ve yer bağı olarak terbiye edilmiştir. Geleneksel bağcılık yapılmaktadır.

Açık sarı renkte,

Burunda,armut,adaçayı,ıhlamur ,iğde,kekik ve mineralsi aromalar ile

Damakta,mineralitenin yüksek asidite ile birlikte dengeli bir şekilde hissedildiği narenciye ve herbs notaların belirgin olduğu ,orta gövdeli bir beyaz şaraptır.

.....................200/600tl

06.png
05.png

İkidenizarası Şarapçılık, Borda ,Bornova Misketi 2021

İzmir, Menderes Yeniköy’de bulunan ,ortalama 30-40 yaş aralığındaki bağlarda yetişen Bornova Misketi üzümlerinden yapılmış,
Açık Sarı renkte,
Burunda bergamot, misket limonu, nektarin, yabangülü ve hanımeli aromalarına sahip ,
Damakta ise diri ve güçlü asiditesi ile narenciye ve çiçeksi notları çarpıcı şekilde sunan, mineral yapısı belirgin, dengeli bitime sahip bir beyaz şaraptır.

..........................670tl

Roze Şaraplar  

01.png

Kuzubağ  Çalkarası & Kalecik Karası 2021

Firmanın Denizli Çal Bölgesinde 850 metre rakımda yer alan bağlarında yetişen Çalkarası ve Kalecik Karası üzümlerinden üretilmiştir.

 

Açık pembe renkte,

Burunda çilek, ahududu, beyaz şeftali ve pamuk helva notlarına sahip,

Damakta ,sahip olduğu yüksek asidite ve mineralsi yapısı ile burunda alınan aromaların damakta çarpıcı şekilde hissedildiği bir roze şaraptır.

........................200/610tl

Köpüklü Şaraplar  

naifwine-min.png

Naif Pét Nat Çalkarası Blush Brut 2021 *yeni

Önolog-Winemaker Işık Gülçubuk’un projesi olan Naif Pét-Nat ismini Fransızca’da ‘Doğal Köpüklü’ anlamına gelen ‘Pétillant naturel’ in kısaltmasından alır. Denizli’nin Çal ilçesinde 30 yaşını aşmış bağlardan gelen Çalkarası üzümlerinden, yüzyıllardır uygulanan kadim bir yöntemle (Méthode Ancestrale) üretilmiştir. Durultma ve filtrasyon yapılmamış, tortusundan elde ayrılmıştır.


Méthode Ancestrale
Şarap ilk fermentasyonu devam ederken şişelenir ve taç kapak ile kapatılır. Fermentasyon şişenin içerisinde devam eder ve mayalar kalan şekeri tüketirken, CO2 açığa çıkar. Şişeden dışarı çıkamayan CO2, şişe içerisinde çözünür ve ancak kapağı açıldığı zaman baloncuklar halinde  dışarı çıkar. 

 

Parlak, açık pembemsi renkte, burunda, çilek, ahududu, nar ve gül aromaları; damakta, canlı kırmızı meyve notaları ve neşeli baloncukların güçlendirdiği ferahlatıcı asidite ile birlikte oldukça dengeli bir köpüren şaraptır.

............................750tl

Vinkara Yaşasın Brut 2019

Firmanın Ankara Kalecik Bölgesindeki kendi bağlarında yetiştirilen Kalecik Karası üzümlerinden ,‘Methode Champenoise’ tekniği ile üretilmiş Türkiye’nin ilk doğal köpüren şarabıdır.

 

Açık sarı renkte, burunda narenciye, armut, kayısı, beyaz çiçek aromaları ile hafif toasty notları birlikte  sunan,

 

Damakta, canlı asiditesiyle daha belirgince hissedilen meyvemsi lezzetler ile orta damakta creamy tekstürlü, dolgun ve kalıcı bir bitime sahip bir köpüren şaraptır.

............................1000tl

18.png

Riondo Cuvée 18, Prosecco Frizzante Doc

85% oranında Glera,15% oranında Trebbiano üzümlerinin blend edilmesi ile yapılmış, Açık sarı renkte, gümüş röfleleri belirgin,

 

Burunda, armut, yeşil elma, nektarin, papaz erik ve yasemin çiçeği aromalarına sahip,


Damakta, zarif meyvemsiliğini canlı ve dengeli bir şekilde hissettiren, zamansız bir aperatif şarabıdır.

............................570tl

PROSECCO-revize (1).png

Cinzano Prosecco D.O.C ‘ Denominazione di Origine Controllata 

İtalya'nın Kuzeydoğusunda yer alan Veneto bölgesinde yetiştirilen Glera üzümlerinden
‘Charmat Metodu’ kullanılarak üretilmiştir.
Charmat Method
Geleneksel Şampanya Üretim Tekniğinden ‘ Méthode Champenoise’ farklı olarak ,
şarabın ikincil fermentasyonu paslanmaz çelik bir tankta gerçekleştirilir ve şarap basınç
altında şişelenir.
Açık sarı renkte,
Burunda, beyaz şeftali ,kayısı ,yeşil elma ,armut ve floral nüanslara sahip,
Damakta,canlı ve dengeli şekilde hissedilen asiditesi ile ,ferahlatıcı yapıda bir.
prosecco’dur.

............................875tl

CINZANO.png

Arzu Hakbilir'in tadım notları ile...

APÉRO /Şarap Eşlikçileri

Bon vivant / Ehli Keyif

İthal ve yerli 3 çeşit peynir, dana antrikot ve dana jambon şarküteri, sıcak keçi peynir sosu ve sotelenmiş baby patates, kıtır zerdeçallı ekşi maya ve fransız baget ekmeği, tereyağ, zeytin kornişon ve incir reçeli eşlikçiler.

................................580tl

Bavarde / Sohbet Sever

İthal ve yerli 2 çeşit peynir, dana antrikot ve dana jambon şarküteri, kıtır zerdeçallı ekşi maya ve fransız baget ekmeği , tereyağ, zeytin, kornişon ve incir reçeli eşlikçiler.

...................................375tl

IMG_8707.jpg
tabak copy-min.png
IMG_8663.jpg

Casse-croute / Ayaküstü

Mimolette peyniri, zeytin, üzüm, kıtır ekmek veya grissini.

...............................185tl

IMG_8856.jpg

Şarküteri Tabağı Büyük ilave

.................................175tl

IMG_8854.jpg

Şarküteri Tabağı Küçük ilave

..................................90tl

Peynir Tabağı Büyük ilave

................................190tl

Peynir Tabağı Küçük ilave

................................135tl

bottom of page