VIN /Şarap Menüsü

APÉRO /Şarap Eşlikçileri

Bon vivant / Ehli Keyif

İthal ve yerli 3 çeşit peynir, dana antrikot ve dana jambon şarküteri, sıcak keçi peynir sosu ve sotelenmiş baby patates, kıtır zerdeçallı ekşi maya ve fransız baget ekmeği, tereyağ, zeytin kornişon ve incir reçeli eşlikçiler.

....................................366tl

Bavarde / Sohbet Sever

İthal ve yerli 2 çeşit peynir, dana antrikot ve dana jambon şarküteri, kıtır zerdeçallı ekşi maya ve fransız baget ekmeği , tereyağ, zeytin, kornişon ve incir reçeli eşlikçiler.

...................................234tl

Casse-croute / Ayaküstü

Mimolette peyniri, zeytin, üzüm, kıtır ekmek veya grissini.

.................................114tl

IMG_8663.jpg
IMG_8707.jpg
IMG_8713.jpg
IMG_8856.jpg
IMG_8854.jpg

Şarküteri Tabağı Büyük ilave

...................................108tl

Şarküteri Tabağı Küçük ilave

....................................54tl

Peynir Tabağı Büyük ilave

....................................120tl

Peynir Tabağı Küçük ilave

.....................................84tl

Kırmızı Şaraplar

aaq.png
şarab.png

Chamlıja Karasevda Papaskarası 2019

Firmanın Kırklareli Istranca bölgesindeki deniz seviyesinden 300 metre yükseklikte yer alan tebeşir, kum ve kil toprak yapısına sahip Karadere ve Soğucak-Kurtçatağı bağlarında yetiştirilen papaskarası üzümlerinden üretilmiştir.
 

Karasevda Papaskarası 2019, bütün salkım fermantasyonu (whole bunch) metoduyla yapılmış olup,12 ay Fransız Meşe Fıçılarda olgunlaştırılmıştır.
 

Orta koyu nar çiçeği kırmızısı renkte, burunda tatlı kırmızı meyveler ile kakule, karanfil, vanilya ,hafifçe kendisini hissettiren, tütün, füme notlar  ve tazeleyeci yeşil bitki aromalarına sahip, damakta zarif tanen yapısı ve canlı asiditesi ile hafif gövdeli, ince dokulu bir kırmızı şaraptır.

................................450tl

01.png

Asmadan Bağban Karasakız 2020 

02.png

................................385tl

Firmanın Çanakkale Bayramiç'de bulunan anlaşmalı yaşlı Goblet  bağlarında düşük verim prensibi ile yetiştirdiği Karasakız üzümlerinden üretilmiştir.

 

Tüm fermentasyon sürecini çelik tankta tamamlamasının ardından  8 ay boyunca çelik tankta ve 2 yaşındaki Fransız meşe fıçılarda olgunlaştırıldıktan sonra kısıtlı filtrasyon yapılıp şişelenmiştir.

 

Burunda, davetkar kuru kırmızı meyve notlarını destekleyen, taze kekik, biberiye aromaları ile hafif topraksı is ve kuru yaprak notlarını barındıran ,

 

Damakta, yuvarlanmış ipeksi tanenleri ve dengeli asiditesiyle; orta gövdeli, zarif ve ince dokulu bir kırmızı şaraptır.

Kastro Tireli Medar Syrah,Boğazkere 2017

Firmanın Manisa Akhisar Pınarcık Köyü mevkiindeki deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte kalan bağlarında organik olarak yetiştirilen Syrah ve Boğazkere üzümlerinden üretilmiştir.
 

Fermantasyon, üzümün kabuğunda doğal olarak bulunan yabani maya ile gerçekleşmiş, 8 ay Fransız meşe fıçılarda olgunlaştırılmıştır.

 

Parlak yakut renkte, burunda kırmızı orman meyveleri, ahududu, kiraz ,dağ çileği ile meşe çağrışımlarının ‘vanilya, sedir, is‘ ve tütün notlarının beraberce dengeli bir şekilde hissedildiği,

Damakta ,olgun tanenlerin sunduğu yuvarlak yapısı ile, bitişi dengeli bir kırmızı şaraptır.

..............................350tl

03.png
04.png

Selendi Moralı Bordeaux Blend 2021

Firmanın Akhisar'ın yüksek rakımlı Sarnıç köyünde yer alan bağlarında organik olarak  yetiştirilen Cabernet Sauvignon ,Merlot ve Petit Verdot üzümlerinden üretilmiştir.

4 ay Fransız meşe fıçılarda olgunlaştırılmıştır.

 

Koyu bordo renkte, burunda,siyah Napolyon kirazı, böğürtlen, yaban mersini ve frenk üzümü aromaları ile karabiber, karanfil, tatlı baharat, tütün ve is çağrışımlı,

 

Damakta, güçlü meyve konsantrasyonuna dengeli bir biçimde eşlik eden meşe notlarına sahip, sıkı tanen yapılı ,orta gövdeli bir kırmızı şaraptır.

................................510tl

Lermonos Lykos Valley Kalecik Karası 2021

Firmanın Denizli Çal Bölgesinde konumlanmış  bağlarında yetişen Kalecik Karası üzümlerinden üretilmiştir.

 

Parlak yakut renkte, derin fuşya röfleli, burunda çilek, vişne, ahududu, böğürtlen, yabanmersini ve kalecik karası üzümünün en önemli imza notu olan pamuk helva aromalarına sahip,
 

Damakta, güçlü meyve konsantrasyonuna eşlik eden yuvarlak tanen yapısı ve dengeli asiditesi ile içimi son derece keyifli ,zarif bir kalecik karası örneğidir.

..........................100tl/350tl

06.png

Claros Manto’s Wild Fermented Merlot 2019

Firmanın İzmir Menderes Mevkiinde yer alan tek parsel kendi bağlarında yetiştirilen Merlot üzümlerinden üretilmiştir.

 

Manto’s üzümünün kabuğundaki vahşi mayalarla fermente edilmiş olup 7 ay Fransız ve Amerikan meşe fıçılarda olgunlaştırılmış filtrasyon ve durultma yapılmadan şişelenmiştir.

 

Orta Koyu yakut renkte, burunda ahududu, mürdüm eriği, kiraz, yaban mersini, böğürtlen ve karadut gibi kırmızı ve siyah orman meyve aromaları ile vanilya, tarçın, meyankökü, çikolata, nane, toprak ve is notlarına sahip,

 

Damakta, meyve meşe birlikteliğinin dengeli hissedildiği, orta gövdeli ve tanenli, yüksek asiditeli bir kırmızı şaraptır.

05.png

..............................400tl

Beyaz Şaraplar

Nif Bağları Private Collection Bornova Misketi 2021

Firmanın İzmir Kemalpaşa-Bağyurdu mevkiinde ,deniz seviyesinden 285 metre yükseklikte yer alan, kum, kireç, kil, çakıllı toprak yapısına sahip bağlarında yetiştirilen Bornova Misketi üzümlerinden üretilmiştir.

 

Açık sarı renkte, burunda misket limonu, bergamot, beyaz greyfurt, nektarin, gül, hanımeli ve  çiçek balı aromaları,

 

Damakta, meyve profilinin ,canlı asidite ile birlikte belirgince hissedildiği, orta damaktaki son derece yuvarlak yapısı ile dengeli bir bitime sahip bir beyaz şaraptır.

..............................420tl

07.png

Prodom Sauvignon Blanc 2021

Firmanın Denizli Güney Bölgesindeki anlaşmalı bağlarında yetişen Sauvignon Blanc üzümlerinden üretilmiştir,

 

Açık limon sarısı renkte,yeşil röfleli, burunda yoğun narenciye, yeşil elma ve mineralsi notlar barındıran,

 

Damakta, meyve konsantrasyonu güçlü, orta damaktaki yuvarlak yapısını dengeleyen diri bir asiditeye sahip ,bitişi mineralsi ve dengeli bir beyaz şaraptır.

............................425tl

08.png

Yedibilgeler Anaxagoras Chardonnay 2021

Şaraphanesi İzmir-Selçuk Gökçealan Mevkiinde kurulu olan firmanın Denizli/Güney platosu 850 metre  rakımlı Üçkuyular Mevkii’nin; kireçtaşı tabanlı, kireçli, killi topraklarında yetişen Chardonnay üzümleri ile Manisa/Sarıgöl, Dadağlı Köyü 760 m. rakımlı shist yapılı topraklarında yetişen Chardonnay üzümlerinden üretilmiştir.


Açık sarı renkte , yeşil röfleli burunda armut, şeftali, çağla badem, mango, yeşil elma ve hafif bitkisel notlar ile mineralsi aromalara sahip,


Damakta, meyve konsantrasyonu güçlü, surlie uygulamasından gelen yağlımsı tekstürel yapısını dengeleyen, diri asiditesi ile bitişi uzun ve dengeli bir beyaz şaraptır.

..............................445tl

09.png

Sobran Bağları Nebbianca Nebbiolo Blanc de Noir 2021

Firmanın Manisa Alaşehir,Sobran köyü mevkiindeki bağlarında yetişen Nebbiolo üzümlerinden üretilmiştir.

Açık sarı renkte, yeşil röfleli, burunda sert çekirdekli meyveler, şeftali, armut, tropik meyveler muz, mango ve beyaz çiçek aromaları ile,

Damakta,meyve ve çiçeksi notlarının belirgince hissedildiği orta damaktaki, dolgun ve yuvarlak yapısını dengeleyen zarif asidite yapısına sahip, orta gövdeli ,ferahlatıcı bir beyaz şaraptır.

...............................435tl

10.png
11.png

Lucien Arkas Bağları MonRêve Viognier 2021

Firmanin İzmir Torbalı Mevkiinde bulunan bağlarında yetiştirilen Viognier üzümlerinden üretilmiştir.

 

Açık sarı renkte,yeşil röfleli burunda, beyaz şeftali, armut, lime, kavun ve akasya, yasemin gibi beyaz bahar çiçekleri çağrışımlı,

 

Damakta, cezbedici meyvemsi ve çiçeksi notları diri ve güçlü asiditesi ile çarpıcı şekilde sunan, bitişi mineralsi ve dengeli crispy yapılı beyaz bir şaraptır.

..............................415tl

Vinkara Winehouse Hasandede 2020

Firmanın Ankara Kalecik’te yer alan kendi bağlarında yetiştirilen Hasandede üzümlerinden üretilmiştir. Hasandede Ankara Kalecik bölgesinde yetişen lokal bir beyaz şaraplık üzümlerimizden biridir.

 

Açık saman sarısı renkte, burunda, beyaz greyfurt, misket limonu, yeşil elma, santa maria armut, sarı erik, kayısı, bektaşi üzümü, kekik, papatya ve hanımeli aromalarına sahip,

 

Damakta,narenciye, çekirdekli meyveler, ve floral lezzetlerin belirgince olduğu,orta damakta yağlımsı bir tekstüre sahip,bitişte mineralsi notların hissedildiği, yüksek asiditeli bir beyaz şaraptır.

........................100tl/400tl

12.png

Roze Şaraplar  

Paşaeli Çalkarası Blush 2021 

Firmanın Denizli Çal bölgesinde deniz seviyesinden 800 metre yükseklikte yer alan, kum-kil-kireç karışımı toprak yapısına sahip olan bağlarında yetişen Çalkarası üzümlerinden üretilmiş olup fermantasyon sonrası 3 ay süre boyunca tortusu üzerinde bekletilerek olgunlaştırılmıştır.
 

Açık somon renkte, burunda kiraz, çilek, ahududu, narenciye aromalarına sahip, damakta yoğun meyve konsantrasyonu dengeleyen diri asiditesi ile bitişi yuvarlak ve dengeli ferahlatıcı bir blushtır.

.......................100tl/400tl

14.png

Kastro Tireli Elaia Syrah & Mourvedre & Kalecik Karası Roze 2021

Firmanın Manisa Akhisar Pınarcık Köyü mevkiindeki deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte kalan bağlarında organik olarak yetiştirilen Syrah, Mourvedre, Kalecik Karası üzümlerinden üretilmiştir. Fermantasyon sonrası tortusu üzerinde bekletilerek olgunlaştırıldıktan sonra şişelenmiştir.

 

Açık somon renkte, burunda dağ çileği, kiraz ahududu, pamuk helva ve tazeleyici yeşil bitki notlarına sahip,


Damakta,kırmızı meyve notlarının,diri asiditesi ile daha belirgin ve çarpıcı şekilde hissedildiği,orta damakta dolgun bitişi son derece dengeli bir roze şaraptır.

...............................370tl

Mateus Roze

Portekiz menşeili bir ürün olan Mateus, yarı tatlı, frizzante yapılı bir şaraptır.

 

Orta koyu somon renkte, son derece parlak ve çekici bir tonlamaya  sahip, burunda kırmızı meyveler, narenciye ve çiçek aromaları ile,

 

Damakta yüksek düzeydeki tazeleyici yapısını destekleyen hafif gazlı bitişi ile içerdiği tüm lezzetleri ve sahip olduğu hafif tatlımsılığı zarif bir harmoni ile dengeleyen içimi son derece ferahlatıcı bir rozedir.

25cl.........................155tl

15.png
16.png

Köpüklü Şaraplar  

Vinkara Yaşasın Brut 2019

Firmanın Ankara Kalecik Bölgesindeki kendi bağlarında yetiştirilen Kalecik Karası üzümlerinden ,‘Methode Champenoise’ tekniği ile üretilmiş Türkiye’nin ilk doğal köpüren şarabıdır.

 

Açık sarı renkte, burunda narenciye, armut, kayısı, beyaz çiçek aromaları ile hafif toasty notları birlikte  sunan,

 

Damakta, canlı asiditesiyle daha belirgince hissedilen meyvemsi lezzetler ile orta damakta creamy tekstürlü, dolgun ve kalıcı bir bitime sahip bir köpüren şaraptır.

..............................700tl

Pamukkale Mulier Köpüklü Misket 2021

Firmanın Denizli Güney Bölgesindeki kendi bağlarında yetiştirilen Bornova Misketi üzümlerinden Karbonasyon Yöntemi kullanılarak üretilmiştir.

 

Açık altın sarısı renkte, burunda,misket limonu, bergamot, beyaz şeftali, yeşil elma, gül, hanımeli ve mint aromalarına sahip,

 

Damakta meyve notlarının son derece tazece hissedildiği, zarif ve canlı asiditesi ile ferahlatıcı bir köpüren şaraptır.

..............................285tl

17.png
18.png

Riondo Cuvée 18, Prosecco Frizzante Doc

85% oranında Glera,15% oranında Trebbiano üzümlerinin blend edilmesi ile yapılmış, Açık sarı renkte, gümüş röfleleri belirgin,

 

Burunda, armut, yeşil elma, nektarin, papaz erik ve yasemin çiçeği aromalarına sahip,


Damakta, zarif meyvemsiliğini canlı ve dengeli bir şekilde hissettiren, zamansız bir aperatif şarabıdır.

...............................540tl

PROSECCO-revize (1).png

Arzu Hakbilir'in tadım notları ile...